EXCEL - EXL542-300-42-GE Excel Cable Tray 300 mm-42U-Grey White P - 542-300-42-GE
KopierenKopieren
Melden Sie sich an, um Preise und Verfügbarkeit anzuzeigen
Haupteigenschaften
  • Werkstoff - Stahl
  • Breite - 300 mm
  • Höhe - 1932 mm
  • Farbe - grau
  • Montagelochung im Boden - ja
Packung
  • 1 ST
EAN
Artikelnummer
EXL542-300-42-GE
Herstellernummer
542-300-42-GE
Hersteller
EXL
Werkstoff:
Stahl
Breite:
300 mm
Höhe:
1932 mm
Farbe:
grau
Montagelochung im Boden:
ja
RAL-Nummer:
9002
Environ Cable Tray is commonly used to support and manage cabling within a data rack, the ventilated tray has a stamp profile of various size and shape openings which allows for air flow circulation around the cabling and easy fitting of different size cable straps and cable bundles. Cables can be secured to the tray using either plastic or velcro cable straps, the profile design of the tray makes it easy to ensure that fixing can be achieved wherever needed. - Choice of size - Choice of colours - Compatible with Environ CR/ER/SR floor standing racks - Supplied in packs of 2 - Multiple cable tie fixing methods - Side wall return - 10 mm - CIBSE TM65 Embodied Carbon: 63.770 kg CO2e