EXCEL - EXL542-150-47-GE Excel Cable Tray 150 mm 47U Grey White P - 542-150-47-GE
KopierenKopieren
Melden Sie sich an, um Preise und Verfügbarkeit anzuzeigen
Haupteigenschaften
  • Werkstoff - Stahl
  • Breite - 150 mm
  • Höhe - 2154.2 mm
  • Farbe - grau
  • Montagelochung im Boden - ja
Packung
  • 1 ST
EAN
Artikelnummer
EXL542-150-47-GE
Herstellernummer
542-150-47-GE
Hersteller
EXL
Werkstoff:
Stahl
Breite:
150 mm
Höhe:
2154.2 mm
Farbe:
grau
Montagelochung im Boden:
ja
RAL-Nummer:
9002
Environ Cable Tray is commonly used to support and manage cabling within a data rack, the ventilated tray has a stamp profile of various size and shape openings which allows for air flow circulation around the cabling and easy fitting of different size cable straps and cable bundles. Cables can be secured to the tray using either plastic or velcro cable straps, the profile design of the tray makes it easy to ensure that fixing can be achieved wherever needed. - Choice of size - Choice of colours - Compatible with Environ CR/ER/SR floor standing racks - Supplied in packs of 2 - Multiple cable tie fixing methods - Side wall return - 10 mm - CIBSE TM65 Embodied Carbon: 38.649 kg CO2e